W dn. 22-28 września 2012 r.  9 przedstawicieli Partnerów Projektu (Lubelskiego Ośrodka Samopomocy i Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień") oraz władz samorządowych (powiat puławski i powiat lubelski) uczestniczyli w drugiej wizycie studyjnej w Szwajcarii. Celem wizyty było skorzystanie z doświadczeń szwajcarskich w zakresie organizacji EURO 2008, marketingu regionalnego i promocji, a także uzyskanie pomocy w formie konsultacji podczas realizacji pozostałych działań projektu. Podczas pobytu zaplanowano odwiedzenie Zurychu będącego największym miastem i głównym ośrodkiem gospodarczym kraju.

W planie wizyty przewidziano zwiedzanie m.in.:  Letzigrund Station  (wielofunkcyjnego kompleksu sportowo-kulturowego w Zurychu), Shopville-Center i Info Centrum Zurich Tourism.

Ponadto podczas wizyty studyjnej w Szwajcarii zapoznano się z produktami regionalnymi Naturli Distribution Center, który skupia lokalnych producentów serów. Odbyło się też spotkanie z przedstawicielami regionów i subregionów turystycznych: Zurich Oberland, Schaffhausenland i Appenzell.

Oprócz tego odwiedzono przedsiębiorstwo turystyczne Swiss Trails, które zajmuje się kompleksową turystyką rowerową w Szwajcarii i w innych krajach europejskich.

Poza tym odwiedzono wzorcowe gospodarstwo agroturystyczne Swiss Holiday Farms nad Jeziorem Bodeńskim.

Podroż studyjna pozwoliła zapoznać się ze szwajcarską infrastrukturą turystyczną.

Fotorelacja: Dzień 1, Dzień 2, Dzień 3

Przedstawiciel LOS uczestniczył w wizycie studyjnej w Szwajcarii