Osoby, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia, zapraszamy do udziału w badaniu poprzez wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety on-line przygotowanej przez Wydział Badań i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie: http://mlodzi.ankietka.pl

ankietka

W przypadku zainteresowania już zrealizowanymi badaniami regionalnego rynku pracy Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy służy pomocą i materiałami. W razie pytań Zespół Lubelskiego Obserwatorium Rynku Pracy prosi o kontakt.
Wydział Badań i Analiz
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
ul. Obywatelska 4
20-092 Lublin
Tel. 81 46 35 300
Fax. 81 46 35 305

 

Dodano: 25.05.2016 r.

14 kwietnia gościliśmy grupę studentów z Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii w ramach projektu Study Tours to Poland: realizowanego przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja.

 

IMG_0067 IMG_0062 IMG_0061 IMG_0059 IMG_0057

IMG_0047

IMG_0041
IMG_0040 IMG_0036 IMG_0033


Fundacja Ashoka&BMW ChangemakerXchange w Lublinie  zaprasza na spotkanie w dniu 22 kwietnia 2016r.  Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń i rozmowy w gronie innowatorów społecznych, działaczy trzeciego sektora i innych aktywistów ze wschodnich terenów Polski.

Spotkanie będzie okazją do prezentacji zarówno polskiej Mapy Innowatorów Społecznych, jak i działań w innych częściach świata. Changemakerka Martyna Kwiatkowska opowie o swych działaniach z lokalną społecznością w Tadżykistanie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz filmu „Kanthari: u źródeł zmian”, nagrodzonego podczas festiwalu HumanDoc.
Serdecznie zapraszamy!
Już teraz zapraszamy do rejestracji poprzez poniższy link (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń):
http://changemakerxchange.evenea.pl/

„Sante Donne nel sepolcro”- Beato Angelico Museo di San Marco, Firenze

„Sante Donne nel sepolcro”- Beato Angelico 

Decorative Easter eggs in a grassy landscape

 

17 marca b.r. w Puławach odbyła się konferencja podsumowująca projekt  „EUROszansa dla Lubelszczyzny-budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów- Puławy- Kazimierz Dolny” realizowany w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Liderem projektu był powiat Puławski, zaś Partnerami: Lubelski Ośrodek Samopomocy, Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

DSC_3723

Celem konferencji było podsumowanie i zaprezentowanie efektów projektu, stąd w jej programie znalazły się prezentacje działalności gospodarczych, jakie powstały w ramach projektu, w foyer znajdowały się stoiska prezentujące wyroby beneficjentów projektu a oprawę cateringową przygotowało Stowarzyszenie  Wojciechowskie Arianki oraz Stowarzyszenie Aktywna Wieś Drzewce.

 

Konferencję zwieńczyły panele dyskusyjne dotyczące zagadnień: „Turystyka – szansa na sieciową turystykę wiejską” i „Produkt lokalny to już biznes, czy tylko pasja lokalnych miłośników regionu?”.

Konferencję otworzył przedstawiciel Lidera projektu – Starostwa Puławski Witold Popiołek.

DSC_3729

Zadania Partnera projektu – Lubelskiego Ośrodka Samopomocy zaprezentowała Wiceprezes Zarządu LOS Monika Tarnowska.

DSC_3756

Panie ze Stowarzyszeń Wojciechowskie Arianki wzięły pod swoje skrzydła catering i wywiązały się z tego zadania w sposób doskonały. Jedzenie prezentowało się znakomicie i równie znakomicie smakowało, jako że zostało przygotowane przez mistrzynie: członkinie Stowarzyszenia z powodzeniem zajmują się promowaniem kuchni regionalnej, posiadają także kilka certyfikatów „produktu lokalnego” przyznawanych przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”, w 2014 roku zajęły drugie miejsce w konkursie na Najpiękniejsze Stoisko podczas Świąt Jesieni w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
IMGP0797

Cateringowe słodkości podczas konferencji serwowało Koło Gospodyń Wiejskich w Drzewcach i Stowarzyszenie Aktywna Wieś Drzewce, które w ramach Programu „EUROszansa dla Lubelszczyzny…”  zrealizowało trzy projekty : „Z lasu, pola i ogrodu – utworzenie sieci trzech ścieżek edukacyjnych przy szlaku Krainy Rowerowej” (celem projektu był zwiększenie ruchu turystycznego, w ramach projektu powstały trzy ścieżki edukacyjne),

IMGP0804

„Produkt Lokalny – dziedzictwo kulturowe Zielonego Pierścienia” (celem projektu było zwiększenie atrakcyjności turystycznej subregionu Trójkąta Turystycznego: Nałęczów–Puławy–Kazimierz Dolny” poprzez wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego obszaru. W ramach zrealizowanego projektu została rozbudowana strona internetowa Stowarzyszenia), „Rustykalny ogród wiejski w Drzewcach jako nowy produkt turystyczny trójkąta turystycznego Nałęczów–Puławy–Kazimierz Dolny” (utworzenie i rozwój subregionalnego produktu turystycznego w postaci rustykalnego ogrodu, a także wdrażanie dobrych praktyk szwajcarskich poprzez propagowanie wśród turystów kuchni regionalnej).


Stoiska w foyer prezentowały osiągnięcie beneficjentów projektu. Jedno z nich prezentowało Manufakturę Różaną koło Końskowoli i specjały, z jakich słynie Manufaktura czyli wyroby z kwiatów oraz owoców róż oraz zastosowanie tych specjałów.

IMGP0799

Swoje wyroby zaprezentowała także Olejarnia Skarby Natury. Siedziba firmy znajduj się w Zabłociu koło Nałęczowa, posiada produkty lokalne certyfikowane znakiem promocyjnym „”Produkt lokalny Zielonego Pierścienia”. Skarby Natury to rodzinne certyfikowane gospodarstwo ekologiczne i firma przetwarzająca pochodzące z niego płody rolne. Położone u podnóża Wyżyny Lubelskiej.
Panele dyskusyjne:

IMGP0793

W styczniu 2016 r. na terenie całej Polski ruszył system darmowej pomocy prawnej.

Nieodpłatnej pomocy prawnej udzielają adwokaci i radcowie prawni.

Z w/w pomocy mogą skorzystać:

1) osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,

2) młodzież do 26. roku życia,

3) seniorzy, którzy ukończyli 65 lat,

4) kombatanci i weterani,

5) osoby uprawnione do korzystania z Karty Dużej Rodziny,

6) osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofa naturalną, awarią techniczną lub klęską żywiołową.

Zakres nieodpłatnej pomocy prawnej:

– prawo pracy,

– przygotowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej,

– ubezpieczenia społeczne,

– sprawy karne,

– sprawy administracyjne,

– sprawy cywilne,

– sprawy rodzinne,

– prawo podatkowe z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pomoc udzielana jest tylko osobiście – nie ma możliwości uzyskania porady drogą telefoniczną. Istnieje możliwość rezerwacji terminu porady pod adresem poczty elektronicznej: los.pomoc.prawna@gmail.com 

W treści maila należy podać preferencje odnośnie miejsca, daty i godziny porady zgodnie z wykazem Punktów nieodpłatnej pomocy prawnej obsługiwanych prz9ez Lubelski Ośrodek Samopomocy.

Rezerwacja telefoniczna:
Powiat Rycki w Poniedziałek, Czwartek w godz. 11.00 – 15.00. tel. 721 338 056
Nałęczów: Wtorek, Czwartek w godz. 9.00 – 12.00 tel. 504 859 152
Zwoleń: Poniedziałek, Czwartek w godz. 8.30 – 11.30 tel. 512 801 948

Wykaz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzonych przez Lubelski Ośrodek Samopomocy.

Projekt  jest finansowany z budżetu państwa ze środków otrzymanych od: Powiatu Puławskiego, Powiatu Ryckiego, Powiatu Stalowowolskiego, Powiatu Zwoleńskiego z dotacji Wojewody. Podstawa prawna Ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r.o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Więcej informacji o systemie darmowej pomocy prawnej dostępnych jest na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

MS_logo

thumbnail of nałęczów       thumbnail of Ryki (1)       thumbnail of Zwoleń (1)

thumbnail of Zwoleń (1)

 

 

16 grudnia we Włodawie odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na terenie miasta i powiatu włodawskiego…

Więcej informacji: Więcej, lepiej, profesjonalnie

W środę 16.12.2015 r., w sali SEZAM Włodawskiego Domu Kultury odbyło się Spotkanie Konsultacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu włodawskiego.

Celem spotkania była:
– promocja projektu „Trampolina- więcej, lepiej, profesjonalnie ”,
– promocja programu FIO,
– promocja Sieci Punktów Partnera Lokalnego Lubelskiego Ośrodka Samopomocy (PPL LOS),
– promocja idei federalizacji III sektora na Lubelszczyźnie.
W trakcie spotkania zebrane zostały opinie na temat kondycji organizacji pozarządowych powiatu włodawskiego.
Konsultacje zorganizowano w ramach projektu „Trampolina- więcej, lepiej, profesjonalnie.” wdrażanego przez PPL LOS we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu we Włodawie, które realizuje zadanie Urzędu Miasta pn. Włodawskie Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. Wsparcia inicjatywie udziela Starostwo Powiatowe we Włodawie.

Link do strony z wpisem: http://um.wlodawa.eu/spotkanie-konsultacyjne-dla-ngo/

 

Od 21.09.2015 r. do 21.12.2015 r. w Lubelskim Ośrodku Samopomocy odbywa się staż na stanowisku: pracownik biurowy.  Staż realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  (POWER 2014-2020).

Odnośnik do strony internetowej PUP w Świdniku (http://swidnik.praca.gov.pl)

Informacje o projekcie:
thumbnail of INFORMACJA_o_projekcie

Źródło

 

 

 

Stary Serwis